Herbata pełna wspomnień – idealny prezent na Dzień Matki

Informacje prasowe 20.05.2019

Przypadający na 26 maja Dzień Matki to doskonała okazja, by usiąść z mamą jak dawniej, przy filiżance gorącej herbaty i opowiedzieć o sobie, zapytać o jej plany lub powspominać wspólnie spędzone chwile. Tematów z pewnością nie zabraknie, a pretekstem do kolejnej historii może być wszystko: choćby znajomy aromat lub herbaciany upominek. Podpowiadamy, jak własnoręcznie stworzyć herbatę pełną wspomnień, który pozwoli przywołać mnóstwo radosnych momentów.

W dzieciństwie opatrywała zdarte kolana, czytała bajki na dobranoc i piekła ulubione ciasta. Później wysłuchiwała pierwszych historii miłosnych, kibicowała na treningach i trzymała kciuki podczas najważniejszych egzaminów w życiu. Chociaż nie zawsze się z nami zgadzała, czasem złościły ją nasze decyzje i smuciły wypowiedziane pod wypływem emocji słowa, to jednak zawsze stała za nami murem i darzyła bezgraniczną miłością. Mama, bo przecież o niej mowa, to dla wielu osób najlepsza przyjaciółka, prawdziwy autorytet i życiowa ostoja. Kto nie zastanawia się czasem, co powiedziałaby na dręczące nas wątpliwości, jaki byłby jej punkt widzenia lub jakiej rady by nam udzieliła? W podziękowaniu za jej trud włożony w nasze wychowanie, możemy podarować jej własnoręcznie przygotowany, herbaciany upominek wzbogacony wspólnymi zdjęciami. Taka herbata będzie nie tylko wyjątkowo smaczna, ale również pełna wspomnień.

 

Jak wykonać herbatę pełną wspomnień?

1. Do przygotowania herbaty pełnej wspomnień potrzebne będą: ulubiona herbata mamy, papierowe filtry, sznurek/ozdobna wstążka, wydrukowane wspólne zdjęcia i ciepłe słowa (dwa razy więcej niż woreczków), taśma dwustronna, łyżka i nożyczki.

2. Do filtra papierowego wsyp odpowiednią ilość wybranej kompozycji. Jeśli Twoja mama parzy herbatę w filiżance lub kubku – wybierz mały filtr, jeśli w dzbanku dla całej rodziny – wybierz duży filtr. Ilość herbaty dostosuj również do preferencji mamy.

3. Wypełnione herbatą filtry zwiąż mocno wstążką/sznurkiem, zostawiając jeden z jego końców dłuższy od drugiego.

4. Zdjęcia przytnij do małego rozmiaru, np. 3x4,5 cm. Na połowie z nich przyklej kawałki taśmy dwustronnej i przymocuj do niej dłuższy koniec sznurka, którym przewiązałaś filtry.

5. Z drugiej strony zdjęcia przyklej kolejne zdjęcie lub życzenia dla mamy.

6. Przygotowane woreczki z aromatyczną herbatą zapakuj w ozdobne pudełko lub włóż do kubka, który podarujesz w prezencie.

Jak zatem przygotować się do tegorocznego Dnia Matki? Przede wszystkim pamiętać, że sekretem udanego świętowania nie jest kosztowny czy ekstrawagancki prezent, ale spędzony wspólnie czas. Każda mama z pewnością się z tym zgodzi i doceni spokojną rozmowę z filiżanką aromatycznej herbaty w dłoni.   

Zapraszamy również do odwiedzenia nowej strony herbata.net. Znajdą Państwo tam nie tylko informacje o marce i produktach Czas na Herbatę, ale również szereg ciekawostek i inspiracji z aromatycznego świata herbat. 

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań