Joyfood z kapitałem na rozwój i dalszą ekspansję

Informacje prasowe 12.02.2019

Firma Joyfood Sp. z o.o. pozyskała od prywatnych inwestorów kapitał pozwalający na dalszy rozwój produkcji oraz poszerzenie kanałów sprzedaży produktów.

Joyfood to spółka specjalizująca się w produkcji, dystrybucji oraz kreacji zdrowej żywności i gotowych dań. Artykuły spożywcze dostępne są pod czterema głównymi markami: PROporcja - dietetyczne dania gotowe, Wa:żywo na pieczywo - naturalne pasty warzywne, Zdrowe Pola tzw. superfoods oraz Smartfood, czyli dania i przekąski funkcjonalne z kategorii weight management. Najbardziej innowacyjną cześć portfolio produktowego spółki stanowią dania gotowe PROporcja, których, dzięki zastosowaniu unikalnej technologii  nie trzeba przechowywać w lodówce. Produkty marek należących do Joyfood można obecnie znaleźć w takich sieciach, jak Rossmann, Żabka, Carrefour i Auchan.

Dzięki wsparciu prywatnych inwestorów, przedsiębiorstwo pozyskało kapitał, pozwalający na dynamiczną ewolucję obecnie prowadzonej działalności. Spółka przeznaczy środki na zwiększenie dostępności swoich produktów w sieciach handlowych oraz ekspansję w kolejnych kanałach sprzedaży. W planach jest również wprowadzenie na rynek nowych konceptów żywnościowych, szczególnie w segmencie dań gotowych. Opracowana strategia rozwoju skupia się na innowacyjnych rozwiązaniach oraz przygotowaniu oferty dedykowanej w nowych kategoriach.

„Koncentrujemy się na ofercie produktów innowacyjnych, zbilansowanych i wytwarzanych wyłącznie z naturalnych składników. Obecnie największą wagę przywiązujemy do rozwoju dań gotowych, ale jednocześnie nie zaniedbujemy naszych pozostałych marek. Wsparcie inwestorów pozwoli nam przyspieszyć opracowanie i wdrożenie nowych prozdrowotnych konceptów, a także umożliwi wejście do kolejnych sieci handlowych. Rozważamy także wykorzystanie kanału tradycyjnego i projekty eksportowe.” – mówi Krzysztof Lewandowski, jeden ze założycieli Joyfood.

Doradcą spółki przy pozyskaniu kapitału na rozwój był CET Polska.

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań