Pierwszy raz poza granicami kraju!

Informacje prasowe 11.06.2018

W dniach 8-10.05.18 na Targach Polagra Food zaprezentowano tradycyjny BAIJIU w Europie. Historycznemu wydarzeniu towarzyszyła prezentacja medialna połączona z degustacją. 

Baijiu jest najbardziej charakterystycznym i typowym wytworem chińskiej kultury, zarówno w jej wymiarze materialnym, jak i duchowym.  Posiada ponad 2 tysiące lat tradycji i w związku z tym również  niezwykle restrykcyjne przepisy i zasady tworzenia. Wytwarzanie Baijiu w Chinach jest procesem, w trakcie którego bardzo drobiazgowo podchodzi się do doboru surowców. 

Wzmianki na temat Baijiu pojawiające się w literaturze chińskiej na przestrzeni wieków są niezliczone i w pełni ilustrują jakim był on istotnym i ważnym elementem komunikacji, etykiety i konsumpcji w Chinach. Kultura chińska, nierozerwalnie związana z tym trunkiem,  wytworzyła wokół niego wiele interesujących zwyczajów i praktyk.

Zwiedzający Targi Polagra mieli, więc niesamowitą i wyjątkową okazję spróbowania, pierwszy raz oficjalnie poza granicami Chin, tego aromatycznego trunku. Na stanowisku zaprezentowało się 10 różnych dystrybutorów ze swoimi ofertami konkretnych marek Baijiu. Do odpowiadania na pytania z nimi związane zaangażowani zostali przedstawiciele z Chin oraz dedykowani tłumacze. Wszystko spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony zwiedzających, a samo stoisko zostało nagrodzone za swój projekt i prezencję.

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań