INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE O PROGRAMIE LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO

Lekkoatletyka dla każdego to program prowadzony od 2014 r. przez Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) w partnerstwie z firmą Nestlé Polska. Jego patronem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w całym kraju. W LDK angażują się najlepsi polscy lekkoatleci i trenerzy PZLA, a także eksperci ds. żywienia z Nestlé Polska. W ubiegłym roku objął on swoim zasięgiem aż 16 województw. Jego celem jest promocja aktywności fizycznej, a także edukacja na temat zasad prawidłowego odżywiania.

Organizatorzy LDK stawiają na popularyzację lekkiej atletyki jako sportu zapewniającego wszechstronny rozwój, niosącego radość oraz dającego satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami, zdobywania nowych sprawności i umiejętności. Ćwiczenia są dostosowane do wieku i możliwości uczestników. W klasach I-III trenerzy prowadzą zajęcia raz w tygodniu i mają one przede wszystkim formę zabawy. W klasach IV-VI zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu i trwają półtorej godziny. To także pierwszy etap selekcji i wyłaniania talentów. Z kolei starsi uczestnicy programu biorą udział w zawodach i obozach LDK, a także systematycznie przechodzą testy sprawności fizycznej. Dzięki zaangażowaniu metodyków z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, zwiększa się szansa na wyłonienie najzdolniejszych, którzy być może będą w przyszłości reprezentować Polskę na światowych arenach. Trenerzy przechodzą także szkolenia i otrzymują materiały dydaktyczne od Nestlé, aby mogli jednocześnie przekazywać wiedzę na temat roli i zasad prawidłowego odżywiania czy właściwego nawodnienia organizmu.

 

Oprócz regularnych ćwiczeń, program LDK przewiduje również organizację imprez, zawodów szkolnych i międzyszkolnych, w których dzieci bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami, a także mogą spotkać się z utytułowanymi polskimi lekkoatletami.

 

LDK w liczbach

  • Od 2014 r. w zajęciach uczestniczyło ponad 300 000 dzieci z całej Polski
  • Z 1244 szkół w całym kraju
  • W ramach programu działa  807 grup treningowych
  • Zaangażowanych jest ponad 807 trenerów
  • Odbyło się ponad 2400 wydarzeń szkolnych i prawie 300 międzyszkolnych w szkołach w całej Polsce
  • W sumie już ponad 2000 dzieci wzięło udział w zawodach ogólnopolskich Nestlé Cup

 

LDK pod parasolem inicjatywy Nestlé for Healthier Kids

LDK jest realizowana w ramach globalnej inicjatywy Nestlé for Healthier Kids (N4HK) i w Polsce jest jej kluczowym programem. Inicjatywa Nestlé for Healthier Kids stanowi rodzaj parasola skupiającego pod sobą dotychczasowe i nowe działania firmy skierowane do najmłodszych. W jej ramach firma zobowiązała się do 2030 roku pomóc 50 milionom dzieci w prowadzeniu zdrowszego stylu życia.

 

Nestlé Cup – zawody najlepszych uczestników programu

Corocznym ukoronowaniem programu Lekkoatletyka dla każdego jest Finał Nestlé Cup. To ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy zostali objęci LDK. Uczestnicy finału wyłaniani są w czasie eliminacji regionalnych, w których udział bierze kilka tysięcy młodych lekkoatletów. W czasie Nestlé Cup najlepsi z nich rywalizują ze sobą, w ramach danej kategorii wiekowej w różnego rodzaju dyscyplinach lekkoatletycznych (m.in. biegach na określonych dystansach, biegach przez płotki czy rzutach piłką lekarską lub palantową).

 

W tym roku Finał Nestlé Cup odbędzie się 13 września w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Podobnie jak w latach ubiegłych ich zmagania obserwować i dopingować będą mistrzowie lekkoatletyki.

 

Więcej informacji: http://www.lekkoatletykadlakazdego.pl/

 

 

 

 

 

Kontakt dla mediów:

 

Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 325 26 74

Mobile: +48 600 204 870

 

Marta Gryglewicz

Account Manager
Email: marta.gryglewicz@cprpa.eu
Mobile: +48 504 640 360

 

 

 

 

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Aktywność fizyczna, #Sport, #Zdrowe odżywianie

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań