Naturalna Równowaga gospodarki hormonalnej - Shatavari

Shatavari to jedno z najpotężniejszych ziół odmładzających w medycynie ajurwedyjskiej. Odżywia i poprawia wygląd dzięki wyrównaniu poziomu estrogenu w organizmie kobiety. Jest prawdziwym darem dla kobiet.

Zawiera fitoestrogeny (prekursory estrogenów), które są pomocne dla kobiet, które cierpią z powodu niskiego stężenia estrogenów. Ta niezwykle przyjazna roślina o łacińskiej nazwie Asparagus racemosus swoje szczególne właściwości magazynuje w korzeniach. W dosłownym tłumaczeniu z sanskrytu Shatavari oznacza "Ta która ma tysiąc mężów". Jest znana w Indiach z pozytywnego wpływu na żeński układ rozrodczy - reguluje cykl miesiączkowy (pomocna w przypadku nieregularnych, bolesnych miesiączek), równoważy hormony, jak również wahania nastroju i podrażnienia związanie z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.  Inny synomim Shatavari to bahusuta (tzn. wiele dzieci) gdyż znana jest także z tego iż wspomaga płodność, zwiększa libido. Łagodzi również objawy menopauzy.

Shatavari zawiera prekursory hormonów żeńskich pomagając równoważyć wszelkie nieprawidłowości hormonalne. Zawarte w shatavari estrogeny nie wytwarzają negatywnych skutków ubocznych. Ta roślina jest dobrym źródłem cynku i minerałów wapnia jak również witaminy B-kompleks. 

Badania nad Shatavari


 Najwięcej badań nad mocą shatavari prowadzi się dziś w Indiach, gdzie ajurweda do dziś stosowana jest na równi ze „zwykłą” medycyną. 
 • Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Gudżaracie, Varanasi, Sagaru i Pune udowodniły, że shatavari działa antydepresyjnie, poprawia pamięć i koncentrację, działa jak afrodyzjak i zwiększa ilość antyoksydantów w organizmie.
• Wyniki badań z uniwersytetu w Udajpurze udowadniają, że już po 15. dniach przyjmowania zmniejszają się wrzody i dolegliwości żołądkowe. 
• Eksperymenty z Koreańskiego Instytutu Medycyny Orientalnej pokazują, że shatavari działa przeciwzapalnie. Z prac nad ustaleniem bezpieczeństwa podawania zioła wynika, że nie ma ono właściwości toksycznych nawet przy dawce 64 g na kilogram ciała – to ponad 4 kg na masę całego ciała (dla osoby, która waży 70 kg)! 

 

Słowem podsumowania działanie korzenia shatavari to:
• Przede wszystkim wzmacnia i odżywia macicę. 
• Silny tonik odżywczy działający pozytywnie na żeńską płodność. 
• Regulator cyklu menstruacyjnego, poprawiający regularność i przepływ krwi. 
• Stymuluje produkcję prolaktyny i zwiększa libido. 
• Łagodzi dolegliwości hormonalne w okresie menopauzy. 
• Shatavari sprzyja laktacji; poprawia przepływ mleka w piersi u kobiet karmiących. 

Więcej informacji na www.shatavaridlazdrowia.pl

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Informacja prasowa, #Profilaktyka zdrowotna, #Zdrowe odżywianie

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań