Musli od Mixit.pl wśród najlepszych płatków w Polsce

Wśród 197 rodzajów płatków, które przeszły badania laboratoryjne na obecność pestycydów, przeprowadzone w ramach akcji Foodrentgen, tylko 10 nie zawierała pozostałości tych substancji chemicznych. Do pierwszej dziesiątki najczystszych płatków zakwalifikowała się mieszanka Do kąpielówek! marki Mixit.pl

- Zawsze przykładaliśmy dużą wagę, aby płatki, bakalie, orzechy i inne dodatki do musli pochodziły z najlepszych upraw. Jest to szczególnie ważne dla naszych klientów, którzy mogą sami komponować własne mieszanki musli na Mixit.pl. Udowodniliśmy tym samym, to w co wierzymy: że każdy producent może być wiarygodny i mieć doskonałą jakość – mówi Tomasz Kępa z Mixit.pl

Pozostałe przebadane płatki miały od 3 do 12 pozostałości pestycydów w swoim składzie. Od cukru i innych substancji słodzących wolnych okazało się tylko 31 rodzajów płatków. Natomiast aż 80 rodzajów posiada jedną lub dwie substancje słodzące, kolejnych 86 - trzy i więcej, a w czterech z analizowanych produktów znalazło się aż 7 różnych tego typu środków. Wyłonienie „czystej” dziesiątki spośród 197 rodzajów, czyli niemal wszystkich płatków, musli i corn flakesów dostępnych w Polskich sklepach, daje świadomym konsumentom pewność, że spożywając je nie szkodzą swojemu zdrowiu. 8 z 10 najlepszych płatków to produkty marek ekologicznych, również tych z odpowiednimi certyfikatami.

- Świadomość tego co mamy na talerzach każdego dnia jest kluczowa w ochronie zdrowia i taki cel postawił przed sobą organizator badań płatków. Jako marka, która specjalizuje się w specjalnych potrzebach żywieniowych, postawiliśmy sobie wysoki cel, aby nasze musli było naprawdę najlepszej jakości. Na szali leży przecież zdrowie i dobre samopoczucie nie tylko diabetyków, czy osób, które nie jedzą białka lub glutenu, ale każdego, kto sięga po naszą mieszankę Do kąpielówek! lub każdą inną - mówi Tomasz Kępa.

Obecność cukru i innych substancji słodzących to główny i powszechny problem we współczesnym jedzeniu, który jednak można łatwo i szybko zidentyfikować czytając etykiety na produktach. Wykrycie obecności pestycydów to już skomplikowana sprawa. Można to zrobić wyłącznie poprzez badania laboratoryjne. Takie badania w Polsce prowadzone są wyrywkowo na ok. 3 tys. próbek z terenu całej Polski, pobieranych z około 40 głównych rodzajów upraw. Produkty z przekroczonymi normami pozostałości pestycydów wycofuje się z rynku, jest to jednak mała część tego, co znajduje się na sklepowych półkach. Takie działanie nie chroni w pełni konsumentów przed skutkami spożywania zanieczyszczonego w ten sposób jedzenia.

Pestycydy, które służą do ochrony roślin i produkowanej żywności przed szkodnikami, grzybami i chwastami, wnikają w żywność, którą potem kupujemy i jemy. W organizmach żywych mogą się kumulować i zatruwać je od środka. W ten sposób działają nie tylko na owady, w tym pszczoły, które na ogromnych plantacjach (przykład USA) wymierają masowo, ale też na człowieka. Powodują wiele chorób cywilizacyjnych, które wymagają wieloletniego leczenia lub są nieuleczalne.

Mixit.pl to producent musli i kasz do indywidualnego komponowania. Na swojej stronie internetowej oferuje do wyboru ponad 90 składników – różne rodzaje kasz i płatków zbóż, bakalie, owoce liofilizowane i inne dodatki. Mogą z nich powstać mieszanki bezglutenowe, bez laktozy, niskocukrowe, czy np. bogate w błonnik. Dodatkowo oferuje gotowe miksy musli, kasz, suszonych owoców i orzeszków – również w kieszonkowych formatach.  

Skomponuj własną mieszankę musli, kasz i bakalii na Mixit.pl

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Informacja prasowa, #Przekąski, #Zdrowe odżywianie

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań