VitAmino – unikalne połączenie aminokwasów egzogennych i witamin

Suplementy 05.04.2018
VitAmino marki Activlab to koncentrat napoju zawierający kompleks aminokwasów egzogennych, witamin z grupy B oraz witaminę C, której zapotrzebowanie u sportowców jest zwiększone.

Produkt dostarcza osobie aktywnej fizycznie wszystkich niezbędnych aminokwasów (ang. EAA - essential amino acids), których organizm człowieka nie potrafi samodzielnie wytwarzać i muszą one być dostarczane wraz z pokarmem, ponieważ szybko ulega wyczerpaniu pula białek ustrojowych, która może być ich źródłem. Skład aminokwasów egzogennych w pokarmach będących źródłem białka jest czynnikiem determinującym zdolność do stymulacji procesów anabolicznych tkanki mięśniowej, dlatego też wszystkie EAA powinny być obecne w każdym posiłku w wystarczających ilościach w celu optymalizacji poposiłkowego procesu syntezy białek mięśniowych (z ang. MPS – muscle protein synthesis).

Witaminy z grupy B uczestniczą w wielu istotnych reakcjach fizjologicznych związanych z przemianami białek, tłuszczów i węglowodanów oraz są niezbędne do prawidłowej pracy mózgu, obwodowego układu nerwowego, a także do syntezy niektórych hormonów. Zapotrzebowanie na kompleks witamin z grupy B wzrasta wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem energetycznym organizmu, a więc szczególnie przy intensywnym wysiłku fizycznym.

Witamina C jest naturalnym przeciwutleniaczem, biorącym udział w syntezie kolagenu, przemianie aminokwasów, syntezie hormonów steroidowych, stymulacji układu odpornościowego, we wchłanianiu żelaza niehemowego oraz zapobieganiu zmianom miażdżycowym.

VitAmino stanowi kompleksowe wsparcie dla wymagających sportowców, którzy cenią doskonałą jakość preparatów. Produkt marki Activlab dostępny jest w sproszkowanej formie do rozpuszczania w wodzie, co dodatkowo wpływa na pożądany efekt działania. VitAmino zaspokaja zapotrzebowanie organizmu przy intensywnym wysiłku fizycznym, zwłaszcza sportowców. Ponadto, po suplement diety marki Activlab mogą sięgać nie tylko osoby aktywne fizyczne, ale również każdy kto dba o zdrowie, sylwetkę i dobre samopoczucie (szczególnie w przypadku długotrwałego narażenia na czynniki stresowe).

Suplementy diety marki Activlab można kupić zarówno w najlepszych sklepach z odżywkami, sklepach internetowych, klubach fitness, sieciach sklepów sportowych, jak również w drogeriach i sieciach hipermarketów oraz stacjach benzynowych, czy też sklepach typu convenience oraz w oficjalnym sklepie online marki pod adresem www.activlab.pl.

AUTOR ARTYKUŁU

Mateusz Durbas

Mateusz Durbas
Activlab

Dietetyk kliniczny i sportowy, autor licznych artykułów dotyczących żywienia i suplementacji

Poradnia Dietetyczna NUTRI CREATIVE w Krakowie

Fundacja GODULA HOPE w Rudzie Śląskiej

www.mateuszdurbas.pl

https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Aktywność fizyczna, #Informacja prasowa, #Profilaktyka zdrowotna, #Suplementy

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań