Kefir Robico BEZ LAKTOZY

KEFIR Robico BEZ LAKTOZY 1,5 % tł. to produkt całkowicie naturalny (bez dodatku cukru, słodzików, barwników, mleka w proszku). Jego sposób wytwarzania jest inspirowany tradycją, a dojrzewanie kefiru zachodzi osobno w każdej butelce.

Dlaczego bez laktozy?

Nietolerancja laktozy jest zaburzeniem trawienia, w którym organizm wytwarza za mało enzymu laktazy lub nie wytwarza go wcale. Enzym ten jest niezbędny do prawidłowego rozkładu laktozy (cukru obecnego w mleku i innych przetworach mlecznych). Spożywanie produktów zawierających laktozę może powodować, u osób z taka przypadłością, dokuczliwe problemy gastryczne.

Pijąc KEFIR Robico BEZ LAKTOZY konsument z nietolerancją laktozy  nie musi obawiać się   powyższych problemów, które mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie. Natomiast dla tych, dla których tradycyjny kefir wydawał się dotychczas w smaku zbyt kwaśny, KEFIR Robico BEZ LAKTOZY będzie łagodnym smakowym doznaniem.

Przy produkcji KEFIRU Robico BEZ LAKTOZY został zastosowany enzym laktaza, który rozkłada cukier mlekowy (laktozę) na dwa cukry proste: glukozę i galaktozę. Te cukry proste dają wyższy poziom odczucia słodyczy.

Wartość energetyczna KEFIRU Robico BEZ LAKTOZY nie ulega zmianie (suma węglowodanów pozostaje identyczna jak w klasycznym KEFIRZE Robico).

Wartością dodatkową w KEFIRZE Robico BEZ LAKTOZY jest dodatek pałeczki mlekowej Lactobacillus rhamnosus - probiotycznego szczepu HN001. Badania dowodzą, że ten szczep bakterii może posiadać dobroczynne właściwości dla ludzkiego organizmu:

  1. Wspiera naturalną odporność organizmu;
  2. Wspomaga rodzimą mikroflorę jelitową człowieka w prawidłowych procesach trawiennych;

Wykorzystanie kefiru :

Tak samo jak klasyczny KEFIR Robico, kefir bez laktozy, doskonale sprawdzi się w kuchni jako składnik koktajli, mizerii, a nawet wypieków.

Do kogo produkt jest kierowany?

Produkt jest dedykowany w pierwszej kolejności osobom cierpiącym na nietolerancję laktozy. Przypadnie też do gustu wszystkim tym, którzy wolą produkty fermentowane o łagodniejszym i delikatniejszym smaku. KEFIR Robico BEZ LAKTOZY powinien świetnie sprawdzić się jako produkt dla dzieci.

Obecnie na polskim rynku występuje duża ilość produktów roślinnych (np. produkty sojowe) skierowana między innymi do osób z nietolerancją laktozy. Niestety produkty te nie zastąpią w pełni pełnowartościowych produktów mlecznych.

https://www.youtube.com/watch?v=dFT-lqC9yh0

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

TAGI ARTYKUŁU: #Alergie pokarmowe, #Informacja prasowa, #Mleko, #Profilaktyka zdrowotna, #Zdrowe odżywianie

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik
Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań