I Ogólnopolski Kongres "Suplementy Diety - Prawo, Jakość, Zdrowie"

19 Październik 2017 Uniwersytet Łódzki Wydział Prawa i Administracji, ul. Kopcińskiego 8/12, Łódź

Krajowa Rada Suplementów i Odżywek we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza Państwa na najważniejsze branżowe wydarzenie roku 2017 – I Ogólnopolski Kongres dotyczący funkcjonowania branży suplementów diety w Polsce. Kongres jest wydarzeniem poświęconym prezentacji najważniejszych, aktualnych problemów i zagadnień dotyczących suplementów diety, które obfitować będzie w panele dyskusyjne i wykłady prelegentów ze świata nauki i biznesu, gości z kraju i zagranicy. Kongres adresowany jest do producentów, dystrybutorów i osób zainteresowanych tematyką suplementów diety.

W czasie kongresu postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania nurtujące branżę suplementów diety w Polsce.

Bloki tematyczne:

Zdrowie
Odpowiemy na pytanie: jak i kiedy suplementować? Co na to profesjonaliści? Przedstawimy wyniki najnowszych badań na przykładzie wybranych składników suplementów

Jakość
Omówimy dobór i jakość roślinnych składników suplementów diety. Przeanalizujemy problemy związane
z interpretacją limitów dla składników deklarowanych na etykiecie. Przedstawimy praktyczne aspekty badań trwałościowych suplementów diety i ich interpretację.

Prawo

Przeanalizujemy kluczowe zmiany prawne 2017 r. dot. obrotu suplementami diety. Omówimy praktyczne aspekty wprowadzania suplementów do obrotu. Omówimy autoregulację branży na tle innych aktów samoregulujących i przepisów prawa. Poznamy działania UOKIK

i omówimy współpracę z branżą suplementów diety.

Produkcja

Poruszymy temat jakości w procesie rozwoju i produkcji suplementów diety. Podejmiemy tematykę praktycznych aspektów negocjacji i realizacji umów kontraktowych. Zweryfikujemy kierunki przekazu marketingowego kierowanego do farmaceutów i lekarzy. Omówimy także temat rozliczeń podatkowych suplementów diety w kontekście pochodzenia produktu.

Patronem medialnym wydarzenia jest Food Forum 

Więcej informacji http://suplementy.eventshaper.pl/

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kolejne propozycje zmian do Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. W przedstawionym projekcie pojawiły się kary za reklamę sprzeczną z prawem w wysokości do 20 mln. oraz szereg uregulowań związanych m.in. ze zmianą opakowań produktów, które nakładają dodatkowe obowiązki na przedsiębiorców. Przedstawione zapisy mogą mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie branży suplementów diety, zwłaszcza, że dużo zapisów jest nieprecyzyjnych. W związku z tym, podczas Kongresu, w panelu Prawo, omówimy otrzymaną propozycję zapisów i ryzyko jakie one niosą dla producentów i dystrybutorów suplementów diety.

 

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Informacja prasowa, #Konferencja, #Kongres, #Profilaktyka zdrowotna, #Suplementy

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań