Zdrowo i kolorowo

Zdrowe odżywianie 26.05.2017
Niezależnie od wieku wszyscy lubimy, żeby nasze jedzenie było nie tylko smaczne, ale też apetycznie wyglądało. Wiosną i latem dużo łatwiej przygotować zdrowy i kolorowy posiłek, a każdy rodzic wie, że atrakcyjnie wyglądające danie ułatwi zachęcenie dziecka do jedzenia.

Wiosną i latem mamy lepszy dostęp do świeżych warzyw i owoców, więc dużo łatwiej przyrządzać urozmaicone i kolorowe posiłki. Oczywiście nie należy zapominać o tym, że dobrze zbilansowana dieta opiera się nie tylko na warzywach i owocach. Ważne w diecie jest także białko, którego możemy dostarczyć w wędlinach mięsnych lub wegetariańskich wytwarzanych na bazie białka kurzego np. Plastrach i Parówkach VeggieDay.

Pozostaje jeszcze kwestia zachęcenia dzieci do jedzenia. Oczywiście pomoże tu atrakcyjne podanie potrawy. W niezwykły sposób można udekorować każdą, nawet najprostszą potrawę np. lubiane przez dzieci hot-dogi, czy zapiekane kanapki.

Warto też zaprosić najmłodszych do pomocy w kuchni. Nawet największy niejadek nie odmówi spróbowania własnoręcznie przygotowanego dania. Wspólne gotowanie to świetna zabawa, podczas której dzieci są bardziej otwarte na nowe smaki. Podczas przygotowywania potraw możemy przekazać im zalety zdrowego jedzenia i nauczyć współpracy, a dekorowanie rozwija kreatywność.

Naturalnie gotowanie z dziećmi trwa nieco dłużej i kuchnia nie jest później najczystszą kuchnią na świecie, ale wspólnie spędzony czas jest tego wart!

Parówki wegetariańskie VeggieDay,

ok. 7,50 zł

Plastry wegetariańskie z brokułami VeggieDay,

ok. 5,50 zł

Plastry wegetariańskie z papryką VeggieDay,

ok. 5,50 zł

 

VeggieDay to polska marka, która pojawiła się na rynku w styczniu 2016 roku, wprowadzając innowacyjne produkty wegetariańskie,  oparte na białku jaja kurzego. VeggieDay dostrzega osoby, które lubią smak mięsa, ale chcą zmniejszyć jego ilość w diecie z przyczyn ideologicznych lub zdrowotnych, bądź są świadome wpływu, jaki produkcja i spożywanie mięsa wywiera na środowisko - i właśnie do nich kieruje serię wegetariańskich produktów. www.veggieday.pl

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

TAGI ARTYKUŁU: #Informacja prasowa, #Wegetarianizm, #Zdrowe odżywianie

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik
Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań