Wiosenny spacer z dzieckiem – co warto mieć przy sobie?

Mama i Dziecko 16.03.2017
Rozpoczynająca się kalendarzowa wiosna sprzyja częstszym wizytom na świeżym powietrzu. Zanim jednak wybierzemy się z dzieckiem na spacer warto dobrze się do niego przygotować. Kompletując odpowiednie wyposażenie torby, czas spędzony poza domem z pewnością będzie udany zarówno dla malucha, jak i jego mamy.

Torba na piątkę

Przygotowania do spaceru powinny rozpocząć się od wybrania odpowiedniej torby. Musi być ona przede wszystkim pojemna, lekka oraz posiadać kieszonki, dzięki którym unikniemy pomieszania przedmiotów. Kolejny krok to jej wyposażenie. Podczas wyjścia z pewnością przyda się:

Woda i jedzenie

Mamy praktykujące karmienie butelką nie mogą zapomnieć o wcześniejszym przygotowaniu mleka i umieszczeniu go w termoizolacyjnym pokrowcu. Jeśli natomiast pociecha jest już większa warto wziąć ze sobą gotowe, domowe przekąski, dzięki którym unikniemy zakupu niezdrowych, przetworzonych produktów. Nie można zapomnieć także o prawidłowym nawadnianiu. Podczas spaceru idealnie sprawdzi się butelka z wodą o zamknięciu typu sport, taka jak niegazowana woda dla niemowląt i dzieci „Mama i ja”.

Ubranko na zmianę

Wiosenna pogoda bywa zmienna dlatego dobrze przygotować dodatkowe ubranko na wypadek, gdyby dziecku było zimno lub zanadto się wybrudziło.

Krem ochronny

Buzię malucha należy posmarować już na 15 minut przed wyjściem, a następnie czynność tą powtarzać co około 2 godziny.

Chusteczki nawilżające

Mokre chusteczki z pewnością przydadzą się do odświeżenia rączek i buzi dziecka. Będą także niezastąpione do np. oczyszczenia zabawki z brudu.

Zabawki

Wybierając zabawki na spacer warto wziąć pod uwagę nie tylko tą ulubioną. Dobrze jeśli weźmiemy ze sobą również te, którymi można bawić się jedynie na zewnątrz, a które dodatkowo angażują rodziców do wspólnego spędzenia czasu. Niezastąpiona będzie zatem piłka lub zestaw do piaskownicy.

Woda źródlana Mama i ja

Cena:

1,5 L – cena: 2zł

0,5 L- cena: 1,50zł

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Dziecko, #Informacja prasowa

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań