Nowość na rynku! Super sól - najbogatszy w minerały gatunek soli na świecie!

Superfoods 26.04.2019
Pierwsza na świecie sól o radykalnie ograniczonej zawartości sodu, która jest naprawdę słona. SuperSól jest kompozycją soli i minerałów z wielu źródeł. SuperSól jest przygotowana z użyciem leczniczych wód mineralnych, solanek i złóż mineralnych. SuperSól zawiera naturalne sole mineralne.

Jedną z przyczyn nadciśnienia tętniczego jest nadmierne spożycie sodu. Głównym źródłem sodu w diecie jest sól kuchenna (chlorek sodu) stosowana w domu do dosalania potraw oraz produktów przetworzonych, solonych ze względów technologicznych i smakowych. Sól nadaje potrawom pożądany smak, ma działanie utrwalające, wpływa na teksturę wyrobów mięsnych, umożliwia prawidłowy przebieg fermentacji i tworzenia ciasta, ułatwia też wytwarzanie serów. Ze względu na wysoką zawartość sodu w większości produktów spożywczych powinniśmy ograniczać dodawanie soli do potraw, bądź poszukiwać alternatyw dla tradycyjnej soli kuchennej.

Naprzeciw potrzebie ograniczania podaży sodu z dietą, wyszli producenci SuperSoli, która zawiera o 53% mniej sodu niż tradycyjna sól kuchenna. Przygotowana z użyciem wysokozmineralizowanych wód, solanek i złóż mineralnych.

Sól ta zawiera również wiele innych składników odżywczych, takich jak wapń, żelazo, brom, i wiele innych składników mineralnych:

Wartość odżywcza: porcja 100 g (% realizacji referencyjnych wartości spożycia RWS dla osoby dorosłej)
Zgodnie z zaleceniami WHO nie należy spożywać więcej niż 2 g sodu dziennie.
 
SuperSól szczególnie polecana dla :
 
Więcej informacji na stronie https://supersol.pl/

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Profilaktyka zdrowotna, #Superfoods, #Zdrowe odżywianie

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań