Foodmagedon w Arkadii, czyli bądź flexi!

Od 12 do 14 kwietnia w Arkadii odbędzie się już trzecia edycja Foodmagedonu – trzydniowego edukacyjnego wydarzenia kulinarnego dla dzieci i dorosłych. Tym razem motywem przewodnim jest fleksitarianizm. Partnerem głównym wydarzenia będzie Fundacja Szkoła na widelcu oraz jej założyciel – Grzegorz Łapanowski, ambasador strefy Grand Kitchen w Arkadii.

Arkadia to miejsce o bardzo szerokiej i zróżnicowanej ofercie gastronomicznej. Strefa Grand Kitchen daje możliwość spokojnego zjedzenia posiłku i spędzenia czasu w gronie najbliższych. Centrum w swoich działaniach podkreśla znaczenie mądrej, zbilansowanej diety. W działania CSR ukierunkowanych na działania edukacyjne z zakresu prawidłowego odżywiania się zaangażowany jest ambasador strefy Grand Kitchen Grzegorz Łapanowski razem z prowadzoną przez siebie Fundacją Szkoła na widelcu.

Stawiamy na edukację żywieniowo-kulinarną wśród dzieci – wierzymy, że maluchy lubią jeść zdrowo, trzeba tylko w ciekawy sposób pokazać im świat jedzenia i gotowania! Robiliśmy to w Arkadii na widelcu przez cały rok, co było niezwykłą kulinarną lekcją dla wielu dzieci. – mówi Katarzyna Pieczyńska, dietetyk z Fundacji Szkoła na widelcu.

Kwietniowy Foodmagedon jest zwieńczeniem ponad rocznego cyklu bezpłatnych warsztatów Arkadia na widelcu, podczas których młodzi adepci sztuki kulinarnej uczyli się, jak przygotowywać smaczne, zdrowe i zróżnicowane posiłki.

Podczas trwającego trzy dni Foodmagedonu klienci Arkadii – ci mali i ci duzi – będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach kulinarnych i kreatywnych, skorzystać z atrakcji przygotowanych przez sklepy i restauracje Arkadii, obejrzeć pokazy kulinarne, spotkać się z Grzegorzem Łapanowskim. Na uczestników wydarzenia będą czekać cztery strefy aktywności związane ze zbilansowanym odżywianiem się i zdrowym trybem życia. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami, a dla najmłodszych zostanie przygotowana specjalna strefa zabaw.

Ideą przewodnią tegorocznej edycji Foodmagedonu jest fleksitarianizm, czyli sposób odżywiania bazujący na warzywach i innych produktach roślinnych, ale dopuszczający okazjonalne spożywanie mięsa i ryb. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, których celem jest wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, bez całkowitego wykluczenia produktów mięsnych z diety. Tego rodzaju dieta wspiera zapobieganie wielu chorobom.

Za pomocą Foodmagedonu chcemy pokazać naszym klientom, że zdrowe odżywianie może być inspirującą zabawą, a nie skomplikowanym pasmem wyrzeczeń. Mamy nadzieję, że uczestnicy wydarzenia odkryją sporo nowości, które przeniosą do swojego stylu życia – mówi Filip Kryłowicz, dyrektor Arkadii.

Foodmagedon potrwa od piątku 12 kwietnia do niedzieli 14 kwietnia w godz. 10.00-19.00.

Więcej informacji na www.arkadia.com.pl oraz na Facebooku

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Profilaktyka zdrowotna, #Przekąski, #Warsztaty, #Zdrowe odżywianie

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań