Asystent Google od Cukrzyca.pl: codzienna pomoc w diecie Diabetyka

Czy nadchodzi prawdziwa zmiana na lepsze w życiu diabetyka? Doczekali się oni dedykowanego Asystenta Google, z którym mogą porozmawiać na swoim telefonie bez użycia klawiatury. Asystent Cukrzyca.pl to pierwsza w Polsce aplikacja zdrowotna sterowana głosem, skierowana do diabetyków. Odpowie ona na pytanie o indeks glikemiczny, ładunek glikemiczny oraz wymiennik węglowodanowy. Wszystko po to, by ułatwić cukrzykom codzienną walkę z chorobą.

Trudności w diecie w życiu cukrzyka

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych. Około 425 miliony osób na świecie choruje na cukrzycę, w Polsce około 3,5 milionaOznacza to, że co jedenasta osoba w Polsce cierpi na cukrzycę. Na dodatek ta liczba z roku na rok systematycznie rośnie.

Życie z cukrzycą może wiązać się z wieloma ograniczeniami, koniecznością zdyscyplinowania regularności swoich posiłków. “Tworząc portal Cukrzyca.pl, zauważyliśmy, że to właśnie pilnowanie diety sprawia najwięcej trudności w codziennym życiu z cukrzycą - mówią eksperci z portalu Cukrzyca.pl.

“Konieczność liczenia kalorii, sprawdzanie tabel indeksów glikemicznych (IG), kontrolowanie wartości węglowodanów oraz obliczanie wymienników węglowodanowych (WW) jest tym, co najbardziej zniechęca do zadbania o swoją dietę.”

Specjalistki portalu Cukrzyca.pl pamiętają jednak o tym, że dieta ma kluczowe znaczenie w leczeniu cukrzycy. Są tego świadomi również sami zainteresowani - aż 76% cukrzyków wie, że dobór, ilość i częstotliwość jedzenia ma duże znaczenie.

Twórcy portalu chcą ułatwić diabetykom przygotowywanie posiłków, tak, aby Ci, mogli czerpać przyjemność z gotowania oraz jedzenia.

“Tabele z indeksem glikemicznym (IG) oraz z wymiennikami węglowodanowymi (WW) są najczęściej odwiedzanymi treściami na naszym portalu. To pokazuje, jak wiele osób potrzebuje stałego dostępu do tych informacji” - mówią.

Stąd pojawił się pomysł na wykorzystanie asystenta głosowego Google.

 

Pierwszy Asystent głosowy dla diabetyków i diabetyków w Polsce

Od początku roku Polacy mogą korzystać z głosowego Asystenta Google. Rozmawianie z telefonem bez użycia klawiatury ma ułatwić i przyspieszyć korzystanie ze smartfonów. Możemy poprosić Asystenta o napisanie smsa, zapisanie wydarzenia w kalendarzu, ale również m.in. zaplanować podróże z portalem eSky lub uruchomić ulubiony serial na Netflixie. Możliwości pojawia się coraz więcej, jednak aplikacji do Asystenta w kategorii Zdrowie i Fitness jest bardzo niewiele.

Asystent Google od Cukrzyca.pl to pierwsza aplikacja głosowa dla diabetyków w Polsce.

Mając świadomość, jak uciążliwa potrafi być dieta cukrzyka, gdy tylko usłyszeliśmy o Asystencie po polsku, wiedzieliśmy, że musimy to zrobić - mówią twórcy portalu. “To szansa na ułatwienie codzienności diabetyka. Jest to również rozwiązanie przystosowane do osób z powikłaniami od cukrzycy, przede wszystkim z retinopatią cukrzycową, która może doprowadzić nawet do utraty wzroku”.

 

Ok, Google. Zapytaj Cukrzyca.pl o indeks glikemiczny

Uruchomienie w polskim Asystencie Google aplikacji dla diabetyków jest bardzo proste. Wystarczy włączyć na swoim telefonie Asystenta Google, przytrzymując kółko na dole ekranu (przycisk “Home” na Androidzie) i powiedzieć do niego:

“Ok, Google. Porozmawiaj z Cukrzyca.pl”.

Z Asystenta można również korzystać na iPhonach - wystarczy go wcześniej zainstalować.

Dietetyczki portalu Cukrzyca.pl, w oparciu o swoje doświadczenie przygotowały zagadnienia, które są najbardziej przydatne w diecie diabetyka. O nie wszystkie możemy zapytać Asystenta.

Pytając go “Co potrafisz?”, dowiemy się, że poda on nam indeks i ładunek glikemiczny składników oraz poda wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe.

Cały czas monitorujemy odpowiedzi użytkowników, aby ulepszać nasze rozwiązanie. To daje nam prawdziwy wgląd w to, czego potrzebują osoby z cukrzycą. Oczywiście myślimy o wdrażaniu kolejnych pomocnych pytań - mówią twórcy.

Aby przetestować pierwszą polską inteligencję dla diabetyków, wystarczy uruchomić Asystenta Google i powiedzieć: “Ok Google, Zapytaj Cukrzyca.pl o indeks glikemiczny”. Nie zapomnijcie powiedzieć “Zmotywuj mnie!” :)

 

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Choroby, #Profilaktyka zdrowotna

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań