Powstały lody dostosowane do diety wege

Zdrowe odżywianie 06.03.2019
Jesteś na diecie wegańskiej i masz smak na lody? Teraz nie musisz sobie odmawiać tej przyjemności lub samemu zajmować się zrobieniem deseru. Firma „Anita” stworzyła właśnie lody waniliowo-czekoladowe spełniające restrykcyjne zasady diety wege. Produkt wiosną trafi do sprzedaży.

Dieta wege wymaga wielu wyrzeczeń. Wbrew obiegowej opinii, to nie chwilowa moda, ale cały styl życia, w którym świadomie sięga się po określone posiłki i produkty. Jedną z podstawowych zasad diety wege jest wyeliminowanie z niej produktów zwierzęcych, czyli np. krowiego mleka czy  jogurtu.

Tymczasem to właśnie z tych produktów najczęściej powstają lodowe desery. Teraz jednak weganie nie będą musieli rezygnować z przyjemności. Wiosną w ogólnopolskiej sprzedaży pojawiają się bowiem nowe lody wegańskie. Stworzyła je firma „Anita”.

Z ich składu usunięto wszystkie składniki pochodzenia zwierzęcego i zastąpiono jest tymi, które często wykorzystywane są w produktach spożywczych dla wegan. Nad recepturą nowego deseru oraz smaku firma pracowała blisko rok, a część ich składników sprowadzana była ze Stanów Zjednoczonych.

Efekt? W „Lodach Wegańskich” Anita zamiast tradycyjnego mleka, śmietany czy jogurtu znajdziemy dziś m.in. tłuszcz kokosowy, proteiny pochodzenia roślinnego (sojowe), sproszkowane kakao oraz ekstrakt z wanilii. Co to oznacza w praktyce? Lody są w całości przygotowane ze składników roślinnych.

Sprawia to, że produkt przyjazny jest zarówno dla wegan, wegetarian, jak również dla osób, które poszukują alternatyw dla tradycyjnych deserów lodowych lub nowości. Produkt dostępny jest w opakowaniu 500 ml o masie 250 g. Jego sugerowana cena to 4,99 zł, ale może się różnić w zależności od sklepu czy sieci handlowej. Póki co do sprzedaży trafi wyłącznie smak waniliowo-czekoladowy.

 

Informacje dodatkowe:

P.P.Ch i P.R.-S. „Anita” Grzegorz Mordalski to producent lodów i mrożonek, działający na polskim rynku od ponad 25 lat. W swojej ofercie „Anita” posiada zarówno lody (m.in. Różki, lody na patyku, sorbety, lody familijne,  lody w kubkach), jak również mrożonki (m.in. pyzy, pierogi, uszka). Produkty „Anity” na rynku dostępne są zarówno pod marką własną firmy, jak również pod markami znanych sieci m.in. Biedronka, Carrefour, Netto, Kaufland, Tesco, Aldi, Intermarche, lewiatan i innych.  Zakład produkcyjny oraz mroźnia „Anity” mieści się Działoszynie (woj. łódzkie)

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Przekąski, #Weganizm, #Wegetarianizm, #Zdrowe odżywianie

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań