Jaki suplement wybrać?

Suplementy 25.01.2019
We współcześnie dostępnych produktach spożywczych zawartość witamin oraz składników mineralnych jest obniżona. Wynika to z ich masowego charakteru produkcji przy wykorzystaniu środków chemicznych, barwników oraz innych specyfików. Naturalne suplementy diety to produkty, które pomagają dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych pierwiastków w optymalnej ilości. Takie suplementy to rzadkość na rynku, ale warto w te poszukiwania zainwestować swój czas, bo skuteczniej niż te z zawartością chemicznych składników wspierają procesy zachodzące w organizmie.

Jakie zatem suplementy diety warto wybierać?
Przede wszystkim te, które występują w formie płynnej. Pierwiastki w takiej  postaci są najlepiej przyswajalne przez organizm. W dużo większym stopniu, niż te w postaci pigułek, kapsułek, czy tabletek. Płynna postać suplementu zapewnia optymalne wchłanianie substancji odżywczych przez komórki organizmu.
Wybieraj produkt w ciemnej, szklanej butelce Takie opakowanie zapewnia czystość składu produktu i zapobiega zachodzeniu niechcianych reakcji chemicznych między poszczególnymi składnikami. Ciemna barwa szkła chroni produkt przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.
Ważna jest forma składnika odżywczego, który suplementujemy, a konkretnie taka, która gwarantuje jego dobrą wchłanialność.
Dlatego w suplementach diety Lifeline Diag znajdziesz: witaminę C w formie  l-askorbinianu wapnia, potas (K) w formie chlorku, cynk (Zn), jako glukonian,
chrom (Cr), jako pikolinian, selen, jako l-selenometioninę oraz miedź (Cu) i żelazo (Fe) w formie diglicynianu.
Publikowane badania oraz konsultacje naukowe na temat form pierwiastków oraz skuteczności ich działania, stanowiły podstawę opracowania składu naszych produktów.
Dodatkowo ich postać płynna sprawia, że posiadają dużo wyższą przyswajalność od suplementów w tabletkach czy kapsułkach.

Im wyższe stężenie pierwiastka w suplemencie tym lepiej Jeśli posiadasz cenny nawyk czytania etykiet, podczas robienia zakupów, na pewno już niejeden raz spotkałeś się z „sokiem grejpfrutowym”, w którym grejpfrut stanowi 2% składu, „mięsem” bez mięsa, „serem” bez mleka, czy „masłem” bez tłuszczu. Niestety sprawa ma się podobnie w przypadku suplementów. Również tu należy sprawdzić, w jakim stężeniu występuje w produkcie dany pierwiastek lub witamina. Oczywiście im wyższe stężenie tym lepiej. To gwarantuje nie tylko oszczędność
dla naszego portfela (większa butelka nie zawsze starcza na dłużej), ale przede wszystkim sprawia, że już niewielka ilość produktu zapewnia zaspokojenie dziennego zapotrzebowania organizmu na dany składnik odżywczy.
Jeśli weźmiemy więc pod uwagę formę płynną, która jak wspomnieliśmy, gwarantuje lepszą przyswajalnośćdla witamin i minerałów, sprawdźmy czy mamy przyjąć5 kropli, 2 łyżeczki, czy pół szklanki danego suplementu dziennie.

W ostatnim przypadku, będzie to raczej sok, w którym witaminy i minerały stanowią niewielki odsetek. Będzie dla nas lepiej, jeśli w zamian wypijemy szklankę 100 procentowego soku lub samodzielnie sporządzony koktajl z warzyw.

Wysokie stężenie w dawce dziennej jest także alternatywą dla osób, których zapotrzebowanie na dany składnik jest obniżony. Pozwala zmniejszyć dawkę, a produktem suplementować się wspólnie z innym członkiem rodziny.
Równie ważny jest skład suplementu  W tym przypadku im krótsza lista, tym lepiej. Dobry suplement zawiera składnik podstawowy (pierwiastek lub witaminę) oraz bezpieczne składniki, których zadaniem jest wspieranie wchłaniania składnika aktywnego i poprawę smaku, bo w tym przypadku często zdrowo
nie oznacza smacznie.
Dlatego w składzie naszych suplementów znajdziesz wyłącznie naturalne  składniki. Nie zawierają one żadnych konserwantów, a ich smak wspieramy wyłącznie naturalnymi składnikami bez dodatku sztucznych aromatów czy innych wzmacniaczy smaku.
Dzięki temu nasze suplementy dostarczą Ci tylko tego, czego potrzebuje Twój organizm.
 
 

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Suplementy

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań