Zaburzenia funkcjonowania tarczycy – chorobą cywilizacyjną?

Suplementy 08.01.2019
Na rynku pojawił się nowy suplement diety firmy NorsaPharma – Thyroset. Jest to pierwszy w Polsce, gotowy protokół suplementacyjny do uzupełniania diety osób wymagających szczególnej dbałości o zdrowie tarczycy i funkcjonowanie układu hormonalnego.Owoc pracy ekspertów z obszaru gastroenterologii i endokrynologii, naukowców, dietetyków i technologów farmacji. Dlaczego Thyroset powstał, co zawiera i na czym polega jego innowacyjność?

Niedoczynność tarczycy i choroba Hashimoto to schorzenia, które w ostatnich latach pojawiają się coraz częściej, dotykając głównie kobiety. Objawy niedoczynności tarczycy, która jest skutkiem stanu zapalnego w chorobie Hashimoto, mogą się rozwijać niepostrzeżenie przez lata. Przewlekłe zmęczenie, problemy z metabolizmem, kondycją skóry, włosów i paznokci są objawami, które bardzo często towarzyszą chorobie Hashimoto będąc zarazem błędnie mylonymi z nieprawidłowym żywieniem czy stylem życia. Niedostateczne wytwarzanie hormonów tarczycy oraz wzrost stężenia przeciwciał wpływa na ogólny stan organizmu oraz rozwój wielu chorób współistniejących. Ponadto istnieje także związek pomiędzy zaburzeniami miesiączkowania i niepłodnością a chorobą Hashimoto. Ponieważ wszystkie narządy są ze sobą ściśle połączone - zaburzenia funkcjonowania pracy tarczycy odczuwa wiele z nich. Dlatego też organizm dotknięty tym schorzeniem wymaga całościowego podejścia terapeutycznego by przywrócić homeostazę (równowagę) swojego funkcjonowania.                                                     

Chociaż dobrze zbilansowana dieta pozwala dostarczyć wszystkich niezbędnych składników pokarmowych w odpowiednich ilościach, nie zawsze to założenie sprawdza się w praktyce. Wiele czynników może zaburzać ich prawidłową absorpcję w jelicie, co skutkuje znacznymi niedoborami niezbędnych witamin i minerałów. Jednym z nich może być obniżony metabolizm osób dotkniętych chorobą Hashimoto, który nie pozwala na pełnowymiarową ekstrakcję witamin i minerałów z przyjmowanych pokarmów. Dlatego najnowsze badania dowodzą, że kluczem do prawidłowego funkcjonowania osób dotkniętych tą chorobą jest prawidłowa i zbilansowana suplementacja, która istotnie wspiera farmakoterapię i samopoczucie chorego. Rosnąca ilość doniesień naukowych wykazała bowiem, że odpowiednio dobrane witaminy i mikroelementy wykazują działanie holistyczne wobec całego organizmu, przyczyniając się znacznie do poprawy jego funkcjonowania.

Potrzeba matką wynalazku – powstanie  Thyroset

Do chwili obecnej na rynku nie istniał suplement wspierający pracę tarczycy, w tak kompleksowej formie. Thyroset to innowacyjny, gotowy protokół suplementacyjny dedykowany osobom z niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto. Głównym założeniem przy tworzeniu produktu było opracowanie formuły, która będzie wspierać farmakoterapię i zabezpieczać przed najbardziej typowymi niedoborami żywieniowymi występującymi w populacji osób chorych na chorobę Hashimoto i niedoczynność tarczycy. Najistotniejszą cechą Thyroset jest jego skład, który w maksymalnym stopniu wykorzystuje wzajemne synergie i eliminuje antagonizmy znajdujących się w nim witamin i mikroelementów. Składowe produktu zostały dobrane w taki sposób, aby ich zażywanie było jak najbardziej efektywne i uzupełniało się wzajemnie.

Mądra suplementacja

Przy tworzeniu produktu wzięto pod uwagę fakt, że ze względu na swoją budowę oraz sposób wchłaniania i przyswajania, przyjmowane witaminy i składniki mineralne wykazują interakcje pomiędzy sobą, powodując ograniczenie (antagonizm) lub polepszenie wchłaniania (synergia). Warto zaznaczyć, że suplementacja bardzo często przeprowadzana jest nieprawidłowo, nie uwzględniając wykluczającego się działania wielu witamin oraz pierwiastków. Zasady synergizmu i antagonizmu powinny być bezwzględnie przestrzegane podczas suplementacji kilkoma pojedynczymi substancjami, przy projektowaniu tzw. multiwitamin, a także przy tworzeniu zdrowego jadłospisu, co niestety nie zawsze jest praktykowane. Niezwykle istotna jest także pora przyjmowania poszczególnych witamin i pierwiastków, dlatego też Thyroset składa się z zestawu witamin i mikroelementów dobranych ze sobą w zależności od odpowiedniej pory ich suplementowania – 3 razy dziennie:

1. Rano - specjalnie opracowana olejowa kapsułka zawiera kwasy omega-3 oraz witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, w tym kluczowe witaminy: D3 i K2 MK-7. 

2. Po południu - starannie skomponowany skład kapsułki wspiera między innymi wchłanianie żelaza, dzięki zawartości witaminy C. Zawieram etylowaną formę witaminy B12.

3. Wieczorem - magnez i cynk przyjęty w osobnej kapsułce pozwala uniknąć niepożądanej interakcji z selenem, dzięki czemu składniki mogą być lepiej wykorzystane. Zawieram etylowaną formę kwasu foliowego (Quatrefolic). 

Skład Thyroset zawiera formy witamin i mikroelementów, które uznawane są za jedne z najlepiej biodostępnych (przyswajalnych przez organizm). Suplement zawiera organiczne sole, chelaty oraz metylowane formy witamin. Produkt zawiera metylowaną formę witaminy B12 (metylokobalamina) oraz metylowaną formę kwasu foliowego (glukozamina 5-MTHF Quatrefolic®). Są to formy aktywnetych substancji, charakteryzujące się najlepszą biodostępnością, czyli stopniem wchłonięcia przez organizm. Niezwykle istotna jest forma kwasu foliowego, jaki jest suplementowany. W formule Thyroset znajdujesię on w swojej metylowanej, najbardziej przyswajalnej przez organizm formie. Ma to także ogromne znaczenie w kontekście polimorfizmu genu MTHR. Dodatkowo witaminy rozpuszczalne w tłuszczach: D3, E i K2 MK-7 wraz z  kwasami omega-3 zostały zamknięte w formie olejowej kapsułki, zapewniając ich najlepszą formę podania.

Przy tworzeniu produktu kluczowy były także wybór surowców i substancji dodatkowych, dlatego Thyroset charakteryzuje się minimalną zawartością substancji dodatkowych oraz dodatków technologicznych. Dzięki temu nie zawiera dwutlenku tytanu, jest przyjazny dla osób z nietolerancjami i alergiami – jest wolny od glutenu, laktozy oraz białekmlecznych. Produkt zostałstworzony w oparciu o najwyższe standardy i zgodnie z zasadam i Good Manufacturing Practice (GMP).

Thyroset zawiera składniki, które mają udokumentowane działanie wspierające pracę tarczycy i jej farmakoterapię. Oczywiście zawsze należy pamiętać, że w przypadku glębszych deficytów konieczna jest dodatkowa suplementacja monopreparatami ustalana zawsze na podstawie badań laboratoryjnych oraz konsutacji medycznej. Istotne jest także, by zrozumieć, że suplementacja będzie wspierała, ale nigdy nie będzie i nie powinna być głównym działaniem terapeutycznym.

Więcej informacji o produkcie, jego składzie, najczęściej zadawane pytania oraz informacja o tym gdziekupić Thyroset znajduje się na stronie internetowej www.thyroset.pl.

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Suplementy

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań