Pobudzi umysł i ciało

Zdrowe odżywianie 10.12.2018
Tak naprawdę orzeszki ziemne nie są orzechami… W rzeczywistości należą do rodziny roślin bobowatych i dlatego są związane z fasolą, soczewicą i soją. W Azji, Afryce i południowych stanach USA świeże nasiona fistaszków są zjadane jako warzywo podobnie jak u nas fasolka szparagowa!
 

SoWell

Masło orzechowe 100% naturalne

Krem orzechowy SoWell – idealnie gładki i powabny. Bez zastanowienia rozpływa się w ustach rozniecając błogi smak. Bez wnikania w szczegóły!

Krem orzechowy SoWell z kawałkami orzechów – lekko wyczuwalna nuta chrupkiej przeszłości. Świat zbudowany jest z ziarnistej materii!

kanapka z kremem orzechowym

Zalety SoWell

PEANUT BUTTER SoWell produkowane jest bez żadnych dodatków, w 100% z orzeszków arachidowych. Opakowanie zawierające 400 g produktu posiada estetyczną, czytelną etykietę, która komunikuje o podstawowych walorach masła SoWell:

 • 100% orzeszków arachidowych
 • Bez oleju palmowego
 • Bez dodatku cukru i soli
 • Źródło białka i witamin
 • Źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych
 • Źródło błonnika

PEANUT BUTTER SoWell  wyprodukowane zostało przez jednego z największych producentów tych produktów na świecie. Producent zapewnia najwyższe standardy produkcji, które potwierdzają liczne certyfikaty jakości, w tym HACCP i BRC.

PEANUT BUTTER SoWell zawiera wiele cennych składników, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Jest ono bogatym źródłem białka roślinnego (22,2%). Jak powszechnie wiadomo, białko jest ważnym budulcem masy mięśniowej, dlatego jest głównym składnikiem diety osób aktywnych fizycznie i sportowców.

mama z dzieckiem

Fakty i mity

Masło orzechowe jest niesłusznie uważane przez wielu za produkt tuczący. Badania naukowe pokazują, że spożywanie kilka razy w tygodniu masła orzechowego w rozsądnych ilościach, skutecznie wspomaga proces odchudzania. Musi to jednak być masło orzechowe bez dodatkowych składników, wytworzone w 100% z orzeszków arachidowych.

Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w maśle orzechowym, przyczyniają się do spalania tkanki tłuszczowej. Zapewniają też poczucie sytości przez długi czas i obniżają poziom złego cholesterolu we krwi, a więc zmniejszają ryzyko chorób serca oraz zawałów.

Masło orzechowe jest bogate w wiele witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego:

 • Witamina A – poprawia pracę wzroku i rozwój kości
 • Witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, kwas foliowy)
 • Cholina
 • Witamina E (zabezpiecza ciało przed działaniem wolnych rodników)
 • Składniki mineralne: magnez, fosfor, potas, cynk, selen, wapń, chrom, mangan, miedź, żelazo.

Masło orzechowe to także doskonałe źródło energii, dzięki wysokiej zawartości aminokwasu – tryptofanu. Związek ten poprawia pracę mózgu, pamięć i koncentrację.

Ze względu na swoje zalety prozdrowotne, PEANUT BUTTER SoWell  może stanowić doskonały składnik śniadań dla dzieci i młodzieży. Może ono z powodzeniem zastąpić inne, wysokocukrowe produkty o niskich walorach odżywczych, które rodzice proponują swoim dzieciom.

 

Zdrowie przede wszystkim

PEANUT BUTTER dzięki wysokiej zawartości białka (22,2%) jest produktem szczególnie polecanym osobom stosującym dietę wegetariańską.

Dzięki wysokiej zawartości błonnika masło orzechowe pomaga obniżyć poziom cholesterolu, wspomaga przemianę materii i usprawnia pracę jelit.

Jego niski indeks glikemiczny (IG-40) to doskonała rekomendacja dla diabetyków.

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
 • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
 • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Zdrowe odżywianie

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań