NOWA książka Katarzyny Jankowskiej Premiera 2 grudnia 2018 r.

Mama Alergika Gotuje. Tradycyjnie i Nowocześnie to piąta książka zamykająca serię poradników pod wspólnym tytułem Mama Alergika Gotuje. Dotychczas ukazały się: Mama Alergika Gotuje. Tradycyjnie (2014), Mama Alergika Gotuje. Na Wyjątkowe Okazje (2015), Mama Alergika Gotuje. Z Dziećmi. Dania na wiosnę i lato (2016), Mama Alergika Gotuje. Z Dziećmi. Dania na jesień i zimę (2017).

Książka zawiera 105 roślinnych, bezglutenowych przepisów bez głównych czternastu alergenów (mleka, jajek, glutenu, soi, orzechów, orzeszków ziemnych, selera, gorczycy, sezamu, łubinu, ryb, skorupiaków, mięczaków, kakao) oraz bez zwykłego cukru  Wszystkie przepisy są wegańskie i bezglutenowe, oparte na dostępnych w Polsce warzywach i owocach. Zarówno weganizm, jak  i  wegetarianizm znajdują zastosowanie w profilaktyce wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak alergie, otyłość, nowotwory czy choroby układu krążenia. Autorka po raz kolejny udowadnia, że nawet podczas ścisłej diety eliminacyjnej, wykluczającej także mięso i ryby, można odżywiać się smacznie, zdrowo i różnorodnie.


Przepisy zostały podzielone na działy: Podstawowe­‐Przetwory, Pieczywo‐Smarowidła, Śniadania‐Koktajle, Zupy, Obiady‐Kolacje, Wypieki‐Desery.
Każdy przepis, podobnie jak w poprzednich książkach, został opatrzony adnotacją dietetyczną przeznaczoną dla osób reagujących krzyżowo na różne warzywa i owoce.
Wszystkie potrawy zostały podsumowane pod kątem wartości odżywczych i kaloryczności, by ułatwić bilansowanie codziennej diety.

W części merytorycznej prof.dr hab.n. med. Maciej Kaczmarski przybliża temat alergii pyłkowo­‐pokarmowej u dzieci, młodzieży i dorosłych. Dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, wyjaśnia wpływ zanieczyszczenia powietrza na nasze zdrowie.
W rozdziale Wywiad z MAG umieszczono odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane autorce książki. Pozwolą one poznać MAGiczną historię, którą napisało życie z pasją i alergią w tle. To książka przeznaczona nie tylko dla alergików, ale także dla wegan, wegetarian, osób na diecie bezglutenowej i
miłośników zdrowego odżywiania.

Katarzyna Jankowska, znana także jako MAG, jest autorką blogu i książek z serii Mama Alergika Gotuje. Dotychczas wyczarowała prawie 1500 przepisów bez głównych alergenów, w tym ponad 800 przepisów bez glutenu i cukru. Swoją kuchnię opiera na produktach ekologicznych i naturalnych. Jest mamą 24­‐letniej Natalii, studentki medycyny, oraz 14‐letniego Konrada, dzięki któremu powstały jej książki.

Tytuł:
Mama Alergika Gotuje.
Tradycyjnie i Nowocześnie.
Premiera:
2 grudnia 2018 r.
Autor:
Katarzyna Jankowska
Kategoria:
Poradniki
Format:
240 mm x 210 mm
Liczba stron:
256
Cena:
54,99 zł (oprawa twarda)
Cena:
49,99 zł (oprawa miękka)

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Alergie pokarmowe, #Książki, #Przepisy

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań