Magnez: Popraw sobie nastrój, zbuduj mocne kości i pomóż sercu za sprawą jednego ważnego minerału.

Suplementy 24.09.2018
Co to jest? Magnez to często ignorowany składnik odżywczy. Niesłusznie, bo to jeden z budulców szkieletu. Ludzkie ciało zawiera ok. 25 g magnezu, z czego 60 proc. znajduje się w strukturach kości. To jednak nie koniec korzyści, bo magnez uodparnia też na stres, rozluźnia mięśnie, poprawia sen, koi nerwy, a także zapewnia wytrzymałość i energię. To, jak radzisz sobie z obciążeniem fizycznym i psychicznym, w dużej mierze zależy od dostępności magnezu w zapasach ciała.

Ile magnezu potrzebuję? Dorosłym zaleca się 300 – 350 mg magnezu dziennie. Można go znaleźć w produktach takich, jak orzechy, pełne ziarna i warzywa o ciemnozielonych liściach. Jednak współczesne techniki rolnicze i pogorszone wchłanianie z układu trawiennego sprawiają, że i tak pozyskujemy dziś tą drogą o 1/5 magnezu mniej, niż nasi dziadkowie. Według badań nad dietą przeprowadzonych w latach 2012-2014 przez brytyjski departament zdrowia: Ilość magnezu przyjmowanego przez ponad połowę nastolatek można określić jako znaczny niedobór, co sprzyja bólom miesiączkowym i depresji. 80% osób powyżej 65. roku życia przyjmuje mniej magnezu, niż wynosi krajowa średnia, co sprzyja upadkom i problemom z sercem. Według niektórych badań nawet ponad 70% populacji krajów zachodnich może cierpieć na niedobór magnezu.

Jaka jest najlepsza suplementacja magnezu? Choć zwykle sięgamy po tabletkę, badania przeprowadzone pod okiem dr. Charlesa Heard z uniwersytetu w Cardiff udowadniają, że magnez podany przez skórę działa 5 razy szybciej. Minerał jest wchłaniany poprzez pory bezpośrednio do komórek krwi i mięśni. Ta metoda została zapoczątkowana przez pionierskiego producenta suplementów BetterYou (betteryou.com). Produkty magnezowe BetterYou to wyłącznie naturalny chlorek magnezu pozyskiwany z dna dawnego morza Cechrsztyńskiego, które stanowi jego najczystsze złoże na ziemi.

Co da mi suplementacja magnezem? Poprawa snu. Badania wykazały związek pomiędzy niskim poziomem magnezu a Zespołem Niespokojnych Nóg (męczącą skłonnością do ruszania nogami w czasie snu) i kiepskim snem. Magnez zapewnia dobry wypoczynek, bo pozwala się mięśniom zrelaksować. Stwórz przed snem relaksujący rytuał przy pomocy Płatków magnezowych do kąpieli i Olejeku Magnezowego Goodnight Spray.

„Moje objawy się znacznie zmniejszyły. Wysypiam się, więc jestem szczęśliwsza za dnia i nie męczy mnie ból nóg.„ - RebeccaMiedzweidz, która cierpiała z powodu zespołu niespokojnych nóg, używa teraz olejku i płatków do kąpieli z magnezem. Ulga od migreny i bólu głowy. Co siódma osoba na Wyspach Brytyjskich cierpi na migreny. Jeśli jesteś jedną z nich, pomóc może suplementacja. Według organizacji zajmującej się walką z migrenami Migrain Action, masaże skroni Olejekiem Magnezowy Original Spray zmniejszają częstotliwość i intensywność migren. Koniec z bólem mięśni i stawów. Magnez wraz z wapniem reguluje pracę mięśni. Wypróbuj Żel Magnezowy do ciała, który możesz nałożyć bezpośrednio na mięśnie i stawy. Wzmacnia kości i zęby. Tylko dzięki magnezowi kości mogą stać się naprawdę mocne i silne. Odpowiedni poziom magnezu jest szczególnie ważny w przypadku dzieci i osób starszych, bo to ich kości i zęby są najsłabsze. Magnezowy lotion może pomóc zwiększyć poziom magnezu w ciele.

*Watkins, K &Josling, PD - The NutritionPractitioner, Spring 2010

www.biowitalni.pl/93-magnez

 

AUTOR ARTYKUŁU

Redakcja Food Forum

Redakcja Food Forum
Forum Media

Kontakt z autorem:

Subskrybuj bezpłatny newsletter Food Forum

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie food-forum.pl,
  • cotygodniową porcję porad i inspiracji żywieniowych,
  • dodatkowe korzyści od Partnerów Magazynu „Food Forum”.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

TAGI ARTYKUŁU: #Suplementy

POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY

Kształtowanie kobiecej sylwetki – czy dieta ma płeć?
Format: pdf - 472 KB
Pobierz plik
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka
Format: pdf - 793 KB
Pobierz plik
Diagnostyka zespołu jelita przesiąkliwego.
Format: pdf - 252 KB
Pobierz plik


Piszą dla nas:
Partnerzy:
Forum Media Polska
ul. Polska 13
60-595 Poznań